Маршрут «Волинський спадок» пролягатиме стежками УПА

Українська повстанська армія – це передусім особиста історія краю, адже у національно-визвольній боротьбі брали участь тутешні хлопці та дівчата або місцеві жителі всіляко їм допомагали.

Тож долаючи історико-культурний маршрут «Волинський спадок» ви знайдете місця, які залишили слід від нескореної боротьби УПА.

До початку 1950 років Цуманська пуща була однією з баз опору повстанців на Волині.

Влітку 1943 року в Олицькому військовому районі активно діяла боївка УПА, яку очолював Жук (Стефанович Андрій Панасович).

Край також прославився лицарем, нагородженим Бронзовим Хрестом Заслуги, Малімоном Іваном Івановичем. Народився 1918 року у селі Залісоче. Був командиром сотні в курені УПА «Погром», очолював будівництво криївок для керівників ОУН. Був учнем та співробітником графічної ланки Зота (Ніла Хасевича).

Могила воїнів УПА на кладовищі у селі Мощаниця, поблизу урочища Папики. Тут спочивають останки 15 повстанців, що впали 28 серпня 1944 року у бою з НКВС.

Могила вояків УПА у смт Цумань. Старожили говорять, що воїни УПА Михайло Андрійович Арендарчук і Володимир Зіновійович Ховайло – уродженці смт Цумань – брали участь у бою із нквдистами і загинули на місці, де зараз встановлений пам’ятник.

Навколо Чортового болота ховались серед густого лісу криївки українських повстанців. Є підстави вважати, що в лісі неподалік був бункер-штаб головнокомандуючого УПА Василя Кука.

Історія сіл Деражне та Дюксин тісно пов’язані з повстанським рухом. Єдиний в Україні пам’ятник Біблії постав на місці постамента пам’ятника Леніну. А у 1945 році на цьому ж місці стояла шибениця, на якій був повішений молодий повстанець – Олександр Кравчук.

У селі Дюксин народився легендарний митець, художник-пропагандист УПА Ніл Хасевич.

Локації маршруту

Більше новин

Меню