Старожуків

Старовинне волинське село, околиці якого були заселені в глибоку давнину, про що свідчать городища, цвинтарі, кургани різних історичних періодів.

В пізньому середньовіччі належало до містечка Жуків, про що збереглись письмові згадки XV-XVII століть.

Археологічні пам’ятки історії місцевого значення:

На східній околиці села на першій надзаплавній терасі берега річки Стубла навпроти Білівського городища – поселення доби бронзи (XXIII-XIII ст. до н. е.) та давньоруське поселення (Х-XI, XIV-XV ст.);

На західній околиці села – курганний давньоруський могильник (Х-XI ст.), який складався з 175 курганів. Частину з них було досліджено, знайдено поховання із залізними знаряддями праці, бронзові, срібні та скляні прикраси.

Михайлівська церква

Церква Святого Архангела Михаїла – пам’ятка архітектури місцевого значення, зведена коштом місцевих парафіян у 1731 році. Ремонтована у 1836 році. Станом на другу половину ХІХ ст. при церкві була дерев’яна дзвіниця з 5 дзвонами.

Церква розташована в центрі Старожукова. Прицерковна територія оточена кам’яним муром. Тридільна церква з невисокою вежею-дзвіницею при західному фасаді. До вежі-дзвіниці веде два входи, над одним висить зображення покровителя церкви.

Михайлівська церква.
Михайлівська церква..
Михайлівська церква…
Старожуків та околиці. Фрагмент мапи 1915 р.
Старожуків. Фрагмент мапи 1938 р.
Меню