«Волинський спадок» поведе туристів до дубів-велетнів

«Волинський спадок» поведе туристів до дубів-велетнів

У селі Городище Ківерцівського району зростають три дуби-велетні.

Могутні дерева ростуть на залишках старослов’янського валу (пам’ятка археології ХІ століття), який захищав старовинне городище.

Вік дубів – близько 600-800 років, висотою 30-35 м та обхватом стовбурів 6,4 м і 5,4 м, 7,1 м.

За рішенням Волинського облвиконкому у 1991 році утворена ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Городищенські дуби».

Перші два дуба зростають поряд на найбільш збереженій частині валу. Найстаріший з них почав суховершинити, але має задовільний стан.

Другий дуб знаходиться в незадовільному стані, так як вершина його сильно всихає та проглядаються прикореневі дупла від пошкоджень стовбурової гнилі (хоча зберігає зелену крону).

Третій дуб зростає з протилежної сторони валу, навпроти перших двох. Він знаходиться в задовільному стані, хоча росте на господарському дворі приватної садиби, дерев’яні господарські будівлі примикають до самого дуба.

Городище з оборонним валом, на якому ростуть давні дуби, знаходиться на південній околиці села.

З історичних джерел відомо, що люди тут проживали ще в добу палеоліту, поблизу села знаходяться залишки городища і селища давньоруських часів (Х-ХІІІ ст.).

За переказами людей, під цими дубами за козацької доби було поселення козаків. А за метрів 150 від валу існував курган з козацькою могилою. Але господарюванням в радянські часи був зруйнований.

***
Фото: КНПП “Цуманська пуща”
Довідка: краєзнавець Савчук Павло

***
Маршрут “Волинський спадок” реалізує ГО “Волинська фундація” у партнерстві з Українська Природоохоронна Група – UNCG як проект, що був підтриманий в рамках конкурсної програми “Культура+” Український культурний фонд.

Маршрут матиме протяжність близько 150 кілометрів. Пролягатиме суміжними громадами Волинської та Рівненської областей: Цумань, Олика, Деражне, Клевань, Білів, Пересопниця.

#запідтримкиУКФ #волинськийспадок #VolynHeritage

Локації маршруту

Більше новин

Меню