Клевань-Білів-Пересопниця: відбулася перша презентація «Волинського спадку»

Клевань, Білів та Пересопниця першими приймали туристів, які приїхали на відкриття Історико-культурного екомаршруту «Волинський спадок».

Шлях простягається на відстань 150 кілометрів. Поєднує 40 об’єктів історико-культурного та природно-заповідного фонду. Це надбання – Великої Волині: сучасних Волинської та Рівненської областей.

Кожен відрізок позначений туристичною маркою, що відповідає міжнародним стандартам. Допомагають слідувати шляхом вказівники. А у історичних містечках встановлені інформаційні стенди з qr-кодами сайту, де можна завантажити карту.

18 липня у презентації маршруту взяло участь близько півсотні учасників. На туристів чекала екскурсія визначними місцями: костел Благовіщення, озеро Безодня, Клеванський замок, Білівське городище та музейний комплекс Пересопниця.

Прем’єра проекту відбулася у кожному містечку за участі представників місцевих громад.

«Ми вирішили привернути увагу до Великої Волині, історії, спільного надбання. Це самобутня територія волинян, що формували традицію, культуру. І ми маємо надалі продовжувати та не забувати наш великий спадок. Сподіваюся, що цей маршрут буде цікавий для відвідування людям з усієї України», – відзначив керівник проекту Павло Данильчук.

Очільниця «Волинської фундації» Анна Данильчук наголосила, що було цікаво та корисно працювати над маршрутом, адже відкрили для себе багато нових фактів.

«Якщо ви зайдете на наш сайт – будете знати: яке містечко постачало кликунів у Луцький замок, побачите ексклюзивні фотографії князів, які були оцифровані», – сказала вона та закликала волинян бути амбасадорами маршруту та розповідати друзям, знайомим туристам, іноземцям, яким варто побачити «Волинський спадок».

Завітала заступниця начальника управління культури та туризму Рівненської ОДА Ярослава Гаврилова. Виступив із вітальним словом заступник Клеванського селищного голови Віталій Ваколюк. Великою делегацією завітали на відкриття представники Зорянської громади. Зустрічали та проводила екскурсію у Музей Пересопницького Євангеліє Лариса Парфенюк.

Щиро дякуємо усім за співпрацю та допомогу у створенні маршруту!

На черзі відкриття маршруту відбудеться 21 липня в Олиці-Залісоче та 25 липня заплановано у Цумані-Цуманській пущі-Деражному.

Фото Романа Невестенко-Добмбровського.

Локації маршруту

Більше новин

Меню