Олика-Залісоче: прем’єрна екскурсія маршрутом

21 липня відбулася презентація історико-культурного екомаршруту «Волинський спадок» за маршрутом Олика–Залісоче.

На презентацію маршруту в цьому древньому містечку Волині завітало півсотні учасників. З Луцька був організований безкоштовний доїзд, а на місці на туристів чекала екскурсія від місцевої краєзнавиці Валентина Харковлюк.

Серед цікавинок – Олицький замок – один з перших на території сучасної України прямокутних замків бастіонного типу, колегіальний костел Святої Трійці, Костел святих Петра і Павла, Луцька брама та ще багато пам’яток цього затишного містечка. А відтепер тут є промаркований маршрут, двомовні вказівники (українською та англійською) та мапа про визначні пам’ятки.

Очільниця «Волинської фундації» Анна Данильчук зазначила, що було цікаво працювати над «Волинським спадком», оскільки: «Ми часто забуваємо, що є спадкоємцями дуже яскравого і цікавого минулого. Тож завдання таких проєктів «Волинської Фундації» привертати увагу до цієї вишуканої, благородної, спадщини, як природної так і історичної та культурної, для того, щоб вона зберігалась і примножувалась, а разом з тим повертала і до нас таке красиве відчуття гідності й гордості того, що ми є Волиняни».

«Це промаркований маршрут за міжнародними стандартами. І дуже важливо, що такі маршрути з’являються не лише в Карпатах, а й у нас на Волині. Сподіваємося, що це приверне ще більшу увагу туристів та й всіх охочих, які хочуть знайомитися з історією Волині, її культурою, природо-заповідним фондом, пізнавати щось нове», – наголосив керівник проекту Павло Данильчук.

Запрошуємо в неділю, 25 липня, на відкриття маршруту в Цумані-Цуманській пущі-Деражному.

Історико-культурний екомаршрут «Волинський спадок» реалізує ГО Волинська Фундація у партнерстві з Українська Природоохоронна Група – UNCG , як проект, що був підтриманий в рамках конкурсної програми «Культура+» Український культурний фонд.

Маршрут має протяжність близько 150 кілометрів. Поєднує 40 об’єктів історико-культурного та природно-заповідного фонду сучасних Волинської та Рівненської областей. На шляху є вказівники. А у історичних містечках встановлені інформаційні стенди з qr-кодами сайту.

Фото Романа Невестенко-Домбровського.

Локації маршруту

Більше новин

Меню