«Волинський спадок» у Цуманській пущі, Цумані та Деражному

25 липня пройшов завершальний етап презентації історико-культурного екомаршруту «Волинський спадок».

На цей раз гості з Луцька разом з представниками Волинської фундації відвідали північну частину туристичного маршруту, а саме:

Цумань – волинське селище, центр територіальної громади, де на туристів чекала екскурсія місцевими пам’ятками. А перед цим, на офіційній частині презентації, виступили керівники ГО «Волинська фундація» Анна Данильчук, Павло Данильчук, заступник Цуманського селищного голови Микола Фень, директор Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» Віталій Деркач.

Серед цікавинок Цумані – Свято-Покровська церква 1843р., Костел Святого Аргентина, зведений у 1936 році за кошти останнього олицького ордината Януша Радзивілла. З природніх об’єктів – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Путилівка», яка простягається на 15 км. вздовж однойменної річки, а також мальовниче озерце «Безодня», з яким пов’язані цікаві та таємничі легенди.

Цуманська пуща – національний природний парк, до складу якого входить ряд менших об’єктів природно-заповідного фонду. Працівниками Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща» була проведена цікава екскурсія в урочищі «Богуславка», під час якої туристи дізналися корисну інформацію про різноманіття тваринного світу пущі.

Деражне стало третім пунктом призначення. Гостей з вітальним словом зустрів голова місцевої громади Олександр Лукашець, а краєзнавець та історик Олександр Профорук провів екскурсію пам’ятками давнього містечка.

В Деражному встигли побачити незначні залишки руїн палацу графа Потоцького, Хресто-воздвиженську церкву 1824 р., будівлю костелу початку ХІХ ст., та давнє католицьке кладовище. А завершилась екскурсія на мальовничій пам’ятці природи «Горинські крутосхили», вдовж якої проходить сучасний кордон між Волинською та Рівненською областями.

Історико-культурний екомаршрут «Волинський спадок» реалізує ГО «Волинська Фундація» у партнерстві з Українська Природоохоронна Група – UNCG , як проект, що був підтриманий в рамках конкурсної програми «Культура+» Український культурний фонд.

Маршрут має протяжність близько 150 кілометрів. Поєднує 40 об’єктів історико-культурного та природно-заповідного фонду сучасних Волинської та Рівненської областей. На шляху є вказівники. А у історичних містечках встановлені інформаційні стенди з qr-кодами сайту, де можна завантажити карту.

Фото Романа Невестенко-Домбровського.

Локації маршруту

Більше новин

Меню