“Волинський спадок” буде одним з найбільших маршрутів у регіоні, – Павло Данильчук

“Волинський спадок” буде одним з найбільших маршрутів у регіоні, - Павло Данильчук

Павло Данильчук – керівник проекту історико-культурного екомаршруту “Волинський спадок”.

Вже багато років його діяльність, пов’язана зі справами, що популяризують історію та культуру рідного краю. Наприклад, минулого року за його ініціативи у партнерстві з туристичним клубом “Антар” був відкритий краєзнавчий маршрут “Вовчак: “Волинська Січ”.

Цього року на нас чекає новий маршрут – “Волинський спадок”. Навіть назва говорить сама за себе, що він буде дуже насичений.

Тож ми вирішили поцікавитися деталями проекту, які будуть корисними для тих, хто любить подорожувати та відкривати для себе щось цікаве.

Тому перше запитання про ідею маршруту та хто реалізує?

Маршрут “Волинський спадок” реалізує ГО “Волинська фундація”, як проєкт, що був підтриманий в рамках конкурсної програми “Культура+” Українського культурного фонду.

Ідея появи туристичного маршруту, який би з’єднував цікаві історичні місця Волині, з’явилася ще кілька років тому.

А саме: після проведення чергових туристичних змагань “Доброволець”, які ми організовуємо на території Рівненської та Волинської областей з 2010 року. Контрольними пунктами на змаганнях завжди є історичні локації, пов’язані з визвольною боротьбою українців на теренах Волині, а також – визначні пам’ятки культурної спадщини.

Саме в 2016-2018 роках змагання проводилося на територіях, які ми плануємо об’єднати в маршруті.

Наскільки популярні такі туристичні маршрути на Волині? Чи можна порівнювати проект, умовно, з такими відомими серед мандрівників, як Лікійська стежка в Туреччині чи Кунгследен в Швеції? Розуміється, у плані проходження?

З такими всесвітньо відомими туристичними маршрутами порівнювати поки некоректно. Але поєднання історичних пам’яток та природних особливостей найбільше перегукується з Лікійською стежкою.

Подібні туристичні маршрути останніми роками починають з’являтися в різних куточках Волині. Проте бракує інформації та якісної промоції, щоб чим більша кількість любителів активного відпочинку могла про них дізнатися.

А “Волинський спадок” стане чи не першим та найбільшим маршрутом в нашому регіоні, з відповідним туристичним маркуванням.

Що ви можете виокремити на маршруті?

Маршрут матиме протяжність близько 150 кілометрів. Пролягатиме суміжними громадами Волинської та Рівненської областей: Цумань, Олика, Деражне, Клевань, Зоря, Пересопниця.

Це десятки пам’яток історико-культурної спадщини та об’єктів природно-заповідного фонду. Зокрема – відомі замки в Олиці та Клевані, храми, древні городища, заказники та ботанічні пам’ятки природи.

Значна частина маршруту буде прокладена в межах національного природного парку “Цуманська пуща”.

Фактично сам маршрут буде пролягати в двох географічних та етнографічних зонах Волині та Полісся. Це дозволить максимально широко розкрити унікальність та потенціал місцевих громад, через багате історичне та природне надбання.

Де шукати інформацію про маршрут?

Планується запуск інтернет-сторінки проєкту, де буде розміщена електронна версія маршруту та опис усіх історичних та природних локацій на маршруті. Також ми надрукуємо певну кількість буклетів з мапою маршруту та усіма необхідними описами, які ми плануємо передати для місцевих громад, туристичних фірм, організацій, клубів, тощо.

Які варіанти проходження?

На сьогодні існує достатньо інформації в мережі, як саме дістатися на автівці до багатьох історичних об’єктів, які ми плануємо включити до маршруту.

Наша ж особливість у тому, що ми прокладаємо маршрут для пішого та велосипедного проходження. Після відвідин історичної локації в певному населеному пункті та до наступної – ви мандруєте мальовничими волинськими лісами, відкриваєте для себе особливості та багатство природного середовища.

Маршрут буде прокладено таким чином, що туристи самі матимуть змогу обирати місце старту та планування дистанції.

Для якої вікової категорії?

Обмежень немає.

Маршрут буде цікавий для усіх вікових чи професійних категорій.

Підходить для сімейного активного відпочинку вихідного дня. І для досвідчених туристів, велосипедистів чи бігунів, які планують випробувати свої фізичні можливості, в поєднанні отриманням корисної просвітницької інформації про історію та навколишнє середовище Волині.

Сподіваюся, що активно маршрут будуть використовувати в груповому проходженні школярі, студенти, члени молодіжних організацій та туристичних клубів.

Скільки днів потрібно для подорожі?

Все індивідуально і необов’язково долати маршрут відразу. Але якщо за один раз – то це в середньому темпі для пішохідного варіанту займе 3-4 дні, для велосипедного – 2-3 дні.

Але знаючи результати призерів Добровольця, то можуть бути і швидші результати.

Головне, щоб туристи відчули саме тематичне наповнення маршруту, приділяли більше часу для огляду історичних об’єктів та пам’яток природи.

Цікавить інфраструктура на маршруті. Чи будуть позначені місця, де можна перекусити, місце для ночівлі, кемпінги, парковки?

Так, будуть відповідні позначення на електронній та друкованій версії мапи маршруту.

В першу чергу будуть розміщенні відповідні стартові стенди в населених пунктах, де можна буде залишити автівку та розпочати мандрівку.

Також – місця для відпочинку та розміщення наметів, додаткове ознакування з вказівниками відстані та напрямку руху.

Коли буде відкриття?

На кінець червня – початок липня ми плануємо завершити усі роботи з маркування, встановлення інформаційних стендів, запуску сайту.

Після того ми б хотіли разом з місцевими громадами узгодити формат відкриття маршруту в кожній з них.

Адже в першу чергу “Волинський спадок” слугуватиме додатковим туристичним інфраструктурним об’єктом, що залучатиме нових відвідувачів до цих громад, розвиватиме нові партнерства та майбутні спільні проєкти.

Розмову підготувала прес-служба проекту.
Використані фото Катерини Костенко.

Локації маршруту

Більше новин

Меню