Антонінський палац: бувала розкіш та екзотика на Волині

Антонінський палац – чудова локація на архітектурній мапі історичної Волині, про яку говоримо у новому випуску Файного подкасту. Нині це сучасна Хмельницька область, Красилівський район, село Антоніни.

Детальніше про цю культурну пам’ятку розповідає Оксана Лобко, кандидатка історичних наук, фахівчиня з іконографії, колекцій та історії родини Потоцьких, дослідниця подільських маєтностей польської шляхти.

«Антоніни був надзвичайно доглянутим і вважався найкращою резиденцією на тодішніх кресах», – наголошує експертка. Утім, після великої пожежі про пам’ятку нагадують збережені фотоархіви родини Потоцьких та допоміжні будівлі маєтку.

«Палац був перлиною маєтку Потоцьких у Антонінах, але на превеликий жаль, він не дійшов до наших часів», – зазначає пані Оксана.

Запрошуємо дізнатися більше про палац Потоцьких, який був відомий далеко за межами Волині. Слухайте Файний подкаст linktr.ee/volyncastles та вивчайте історію рідних країв разом із нами.

У випуску йтиметься про: аристократичні родини, які розбудовували маєток; унікальну архітектуру Антонінського палацу; екзотичні рослини та тварини, що мешкали на території комплексу; цікаві історичні відомості від експертки випуску Оксани Лобко.

«Ми повертаємо нащадкам нашу історію. Історію місцевості, подій, людей. Про них не забуваємо»,– резюмує гостя нашого подкасту.

Проєкт втілюється ГО Волинська фундація за підтримки Українського культурного фонду.

Локації маршруту

Більше новин

Меню